Vishay RLR07C10R2FS
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10.2ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
QuestRLR07C10R2FS1,804
6h
BiscoRLR07C10R2FS3
14h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RLR07C10R2FS.
IHS
Datasheet4 pages9 years ago
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date1996-07-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay RLR07C10R2FS provided by its distributors.