Delta Electronics VCHA042A8R2MS6
General Purpose Inductor, 8.2uH, 20%, 1 Element, Powdered Metal-Core, SMD, 1716
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Delta Electronics VCHA042A8R2MS6.
IHS
Datasheet9 pages5 years ago
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of Delta Electronics VCHA042A8R2MS6 provided by its distributors.
FIXED IND 8.2UH 2.3A 118.5 MOHM
IND SMD 8.2UH AUTO GRADE CHOKE