Delta Electronics HMQ2818-6R8
General Purpose Inductor, 6.8uH, 10%, 1 Element, SMD
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Delta Electronics HMQ2818-6R8.
IHS
Datasheet1 page4 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Delta Electronics HMQ2818-6R8 provided by its distributors.
FIXED IND 6.8UH 28A 2.86 MOHM
IND SMD 6.8UH ASSEMBLY CHOKE