Delta Electronics HMQ2818-100
General Purpose Inductor, 10uH, 10%, 1 Element, SMD
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Delta Electronics HMQ2818-100.
IHS
Datasheet1 page4 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2020-11-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Delta Electronics HMQ2818-100 provided by its distributors.
FIXED IND 10UH 28A 2.86 MOHM SMD
IND SMD 10UH ASSEMBLY CHOKE