Delta Electronics HMLQ20161T1R0MDR
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Metal Dust-Core, SMD, 0806
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Delta Electronics HMLQ20161T1R0MDR.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
Introduction Date2017-11-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Delta Electronics HMLQ20161T1R0MDR provided by its distributors.
FIXED IND 1UH 3.2A 59 MOHM SMD