Delta Electronics HMLE25201D4R7MSR
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Powdered Metal-Core, SMD, 1008
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Delta Electronics HMLE25201D4R7MSR.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Introduction Date2017-11-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Delta Electronics HMLE25201D4R7MSR provided by its distributors.
FIXED IND 4.7UH 1.4A 213 MOHM
IND SMD 4.7UH HOT PRESSED CHOKE