Delta Electronics HMLE20161B1R0MDR
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Powdered Metal-Core, SMD, 0806
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Delta Electronics HMLE20161B1R0MDR.
IHS
Datasheet3 pages10 years ago
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Delta Electronics HMLE20161B1R0MDR provided by its distributors.
FIXED IND 1UH 2.7A 58 MOHM SMD