Delta Electronics CMLE063T100MS
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Metal Dust-Core, SMD, 2726
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Delta Electronics CMLE063T100MS.
IHS
Datasheet5 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
-69.66%
Descriptions
Descriptions of Delta Electronics CMLE063T100MS provided by its distributors.
ROHS3Compliant Active Tape & Reel (TR) Metal fixed air core inductor -55C~125C 100kHz 66mOhm Max 10muH
FIXED IND 10UH 4.2A 66 MOHM SMD