CW Industries CWR-210-50-0022
Board Connector, 50 Contact(s), 2 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, Blue Insulator, Plug
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for CW Industries CWR-210-50-0022.
IHS
Datasheet2 pages25 years ago
Peerless Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of CW Industries CWR-210-50-0022 provided by its distributors.
Conn Socket Strip SKT 50 POS IDT RA Cable Mount
Mil-QPL M83503/7-10, CWR-210-50-0022, CW Connector, IDC Socket Connector 50 pin with strain relief strap, 50 micro inches of Gold over 50 micro inches Nickel plating