CUI Inc PDS1-S24-S9-S
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 9V 111MA 21.6V - 26.4V Input
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for CUI Inc PDS1-S24-S9-S.
IHS
Datasheet6 pages2 years ago
CUI Inc
Electro Sonic
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-12.12%
CAD Models
Download CUI Inc PDS1-S24-S9-S symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 1W 21.6-26.4Vin 9V 111A unreg Iso SIP
Recom PowerRO-2409S
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP4 1kV unreg; V. In: 24; V. Out: 09; mA. Out: 111
Recom PowerRE-2409S
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP7 1kV unreg; V. In: 24; V. Out: 09; mA. Out: 111
PCSA1-S Series 1 W 24 V Input 12 V Output Isolated DC/DC Converter - SIP-4
Recom PowerRB-2412S/P
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP7 1kV unreg; V. In: 24; V. Out: 12; mA. Out: 84
PDM1 Series 1 W 12 VDC 83 mA Single Output DC-DC Isolated Converter
Descriptions
Descriptions of CUI Inc PDS1-S24-S9-S provided by its distributors.
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 9V 0.111A 1W 4-Pin SIP Module
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 1W 24Vin 9Vout 12-111mA Iso SIP
9 Vdc, 0.11 A, 1 W, 21.6~26.4 Vdc Input Range
DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, 1W, Hybrid