CTS Components CB3LV-2C-14M745600
HCMOS/TTL Output Clock Oscillator, 1.5MHz Min, 200MHz Max, 14.7456MHz Nom
Obsolete
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AERICB3LV-2C-14M74560010,150
5h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for CTS Components CB3LV-2C-14M745600.
IHS
Datasheet3 pages13 years ago
Electro Sonic
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginSouth Korea, Taiwan
Introduction Date2001-10-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of CTS Components CB3LV-2C-14M745600 provided by its distributors.
XTAL OSC XO 14.7456MHZ HCMOS TTL