Crouzet GNR35ACZ
Relay; Solid State; SPST-NO; Ctrl 220VAC; 35A; 600VAC; DIN Rail; Zero; GNR 45MM Series
Datasheet
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Beyond ComponentsGNR35ACZ0
18h
North Star MicroNS-GNR35ACZContact
>1wk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Crouzet GNR35ACZ.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet6 pages14 years ago
Descriptions
Descriptions of Crouzet GNR35ACZ provided by its distributors.
Relay SSR 23mA 280V DC-IN 45A 600V AC-OUT 4-Pin
GNR35ACZ / DIN 45MM, 600VAC/35A, 240VAC IN, ZC
SSR GNR 45MM 480VAC 180-280VAC