Cosel EAC-20-472-D
Small, common mode noise filters in 150kHz to 1MHz (1-Stage filter) (DIN Rail)
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cosel EAC-20-472-D.
IHS
Datasheet2 pages4 years ago
Sager Power Systems
Component Distributors Inc.
Inventory History
3 month trend:
+19.51%
Supply Chain
Introduction Date2011-06-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Cosel EAC-20-472-D provided by its distributors.
Power Line Filter EMI/EMC 60Hz 20A 250VAC/250VDC Terminal Block DIN Rail
Power supply noise filter 250VAC 20A DIN
RS APAC
Single Phase EMI Filter, 250V, 60HzHz