Cornell Dubilier DSM116Q030W075PB
Electric Double Layer Capacitor, Activated Carbon, 30V, 30% +Tol, 10% -Tol, 11000000uF, Chassis Mount
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cornell Dubilier DSM116Q030W075PB.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Electro Sonic
New Yorker Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2022-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Cornell Dubilier DSM116Q030W075PB provided by its distributors.
Supercapacitors / Ultracapacitors 30VDC 11F Tol -10%/+
Super Cap/Ic |Cornell Dubilier DSM116Q030W075PB
Standard Supercapacitor Modules 11µF 30V