Cornell Dubilier 381LX561M180K012
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 180V 20%
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cornell Dubilier 381LX561M180K012.
IHS
Datasheet13 pages12 years ago
Electro Sonic
Master Electronics
Descriptions
Descriptions of Cornell Dubilier 381LX561M180K012 provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 180V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 560UF 20% 180V SNAP