Cornell Dubilier 381LX331M315J042
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 315V 20% tol.
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cornell Dubilier 381LX331M315J042.
Master Electronics
Datasheet11 pages3 years ago
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Descriptions
Descriptions of Cornell Dubilier 381LX331M315J042 provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 315V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Capacitor Aluminum Electrolytic
105 °C High Ripple, Snap-In Aluminum 330µF 315V
Snapmounts Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LX331M315J042
CAP ALUM 330UF 20% 315V SNAP TH