Cooper Industries KS-3R3224-R
Electric Double Layer Capacitor, 3.3V, 80% +Tol, 20% -Tol, 220000uF, Surface Mount
Obsolete
Datasheet
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Abacus TechnologiesKS-3R3224-R0
2d
North Star MicroNS-KS-3R3224-RContact
>1wk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cooper Industries KS-3R3224-R.
IHS
Datasheet2 pages15 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Cooper Industries KS-3R3224-R provided by its distributors.
CAP 220MF -20% +80% 3.3V SMD
CAP, 0.22F, 3.3V, K SRIES