Cooper Industries KS-2R8334-R
Electric Double Layer Capacitor, 2.8V, 80% +Tol, 20% -Tol, 330000uF, Surface Mount
Obsolete
Datasheet
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
North Star MicroNS-KS-2R8334-RContact
>1wk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cooper Industries KS-2R8334-R.
IHS
Datasheet2 pages15 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Cooper Industries KS-2R8334-R provided by its distributors.
CAP 330MF -20% +80% 2.8V SMD
CAP, 0.33F, 2.8V, K SRIES