Eaton HV1020-2R7505-2
HV Series 2.7 V 5 F -10% / +30% Custom 1 mm Space Bent Lead SuperCapacitor
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton HV1020-2R7505-2.
Future Electronics
Datasheet2 pages13 years ago
Descriptions
Descriptions of Eaton HV1020-2R7505-2 provided by its distributors.
Cap, 5.0F,2.7V, Hv Series, Bend 1.0Mm