Switchcraft / Conxall W7882-10SG-300
Conn Circular SKT 10 POS Solder Cup ST Panel Mount 10 Terminal 1 Port
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Switchcraft / Conxall W7882-10SG-300.
Farnell
Datasheet1 page9 years ago
Related Parts
Amphenol IndustrialPT02E-12-10P
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
AmphenolPT02A-12-10P
Amphenol IndustrialPT02A-12-10P(023)
Amphenol IndustrialPT02E-12-10P(027)
Circular MIL Spec Connector,Receptacles Aluminum Alloy 24.33mm*26.18mm
Conn Circular PIN 10 POS Solder Cup ST Flange Mount 10 Terminal 1 Port
ITT / CannonKPT02E12-10PZ
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 10 POS Solder ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
Descriptions
Descriptions of Switchcraft / Conxall W7882-10SG-300 provided by its distributors.
Standard Circular Connector Pnl Mnt 10P F Sckt Sldr Cont w/o Epoxy
Micro-Con-X Cable Assembly, 2 Position Right Angle, Female to Male, 2 Meter
Mini-Con-X Cable Plug Insta-Click Positive Lock 10 Socket - Solder Contacts
Bayonet Lock,Female Sockets,Receptacle 10pin Thermoplastic 3A
Conxall MI WR PANEL 10#22 SKT SLDR Part Number W7882-10SG-300
CIRCULAR CONN, RECEPTACLE, 10POS, PANEL
MINI-CON-X PANEL 10-PIN 22 F MINI-CON-X
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Circular Conn, Receptacle, 10Pos, Panel; Product Range:Mini-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Panel Mount Receptacle; No. Of Contacts:10Contacts; Circular Contact Type:Solder Socket; Coupling Style:Bayonet Rohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall W7882-10SG-300