Switchcraft / Conxall W7880-10SG-300
Conn Circular SKT 10 POS Crimp ST Panel Mount 10 Terminal 1 Port Bulk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Switchcraft / Conxall W7880-10SG-300.
Sager Electronics
Datasheet1 page10 years ago
Descriptions
Descriptions of Switchcraft / Conxall W7880-10SG-300 provided by its distributors.
Standard Circular Connector Pnl Mnt 10P F Sckt Crimp Cont w/o Epoxy
Power Plug Cable Assembly; End A: Standard (5A) Plug 0.100 in (2.5 mm) pin, Str
Mini-Con-X Panel Mount Insta-Click Positive Lock 10 Socket - Crimp Contacts
Conxall MI WR PANEL 10#22 SKT CRIMP Part Number W7880-10SG-300
MINI-CON-X PANEL 10-PIN 22 F MINI-CON-X
Industrial Circular, Rcpt, 10Pos, Panel; Product Range:Mini-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Panel Mount Receptacle; No. Of Contacts:10Contacts; Circular Contact Type:Crimp Socket; Coupling Style:Twist Lock Rohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall W7880-10SG-300