Switchcraft / Conxall W7880-10PG-300
Conn Circular PIN 10 POS Crimp ST Panel Mount 10 Terminal 1 Port Bulk
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Switchcraft / Conxall W7880-10PG-300.
Sager Electronics
Datasheet1 page9 years ago
Descriptions
Descriptions of Switchcraft / Conxall W7880-10PG-300 provided by its distributors.
Standard Circular Connector Pnl Mnt 10P M Crimp Cont w/o Epoxy
Mini-Con-X Panel Mount Insta-Click Positive Lock 10 Pin - Crimp Contacts
Conxall MI WR PANEL 10#22 PIN CRIMP Part Number W7880-10PG-300
Mini-Con-X Cable End, 3-pin #16, Female, Crimp, Bulk
MINI-CON-X PANEL 10-PIN 22 M MINI-CON-X
Industrial Circular, Plug, 10Pos, Panel; Product Range:Mini-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Panel Mount Plug; No. Of Contacts:10Contacts; Circular Contact Type:Crimp Pin; Coupling Style:Twist Lock; Contact Material:Brassrohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall W7880-10PG-300