Switchcraft / Conxall W5282-12PG-530
Standard Circular Connector MU WR CBL/CBL #20 PI N SDR 530
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Switchcraft / Conxall W5282-12PG-530.
Descriptions
Descriptions of Switchcraft / Conxall W5282-12PG-530 provided by its distributors.
Multi-Con-X UV Plastic Cbl-Cbl 12 Pin - Solder Contacts Cable OD .30 - .32
MULTI-CON-X CABLE-TO-CABLE 12 MULTI-CON-X
CONN RCPT MALE 12POS SOLDER CUP
Circular Connector, 12Pos, Plug, Solder; Product Range:Multi-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Cable Mount Plug; No. Of Contacts:12Contacts; Circular Contact Type:Solder Pin; Coupling Style:Threaded; Contact Material:- Rohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall W5282-12PG-530