Switchcraft / Conxall W5282-11PG-318
Standard Circular Connector MU WR INLINE 11# 20 PIN SDR
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Switchcraft / Conxall W5282-11PG-318.
Descriptions
Descriptions of Switchcraft / Conxall W5282-11PG-318 provided by its distributors.
Multi-Con-X UV Plastic Cbl-Cbl 11 Pin - Solder Contacts Cable OD .18 - .20
MULTI-CON-X CABLE-TO-CABLE 11 MULTI-CON-X
CONN RCPT MALE 11POS SOLDER CUP
Circular Connector, 11Pos, Plug, Solder; Product Range:Multi-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Cable Mount Plug; No. Of Contacts:11Contacts; Circular Contact Type:Solder Pin; Coupling Style:Threaded; Contact Material:- Rohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall W5282-11PG-318