Switchcraft / Conxall W4280-12SG-300
Conn Circular SKT 12 POS Crimp ST Panel Mount 12 Terminal 1 Port Bulk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Switchcraft / Conxall W4280-12SG-300.
Descriptions
Descriptions of Switchcraft / Conxall W4280-12SG-300 provided by its distributors.
Conxall MU WR PNL 12 #20 SKT CRIMP Part Number W4280-12SG-300
Bayonet Lock,Female Sockets,Receptacle 12pin Thermoplastic , 20.1mm
Multi-Con-X UV Plastic Pnl Mnt 12 Socket - Crimp Contacts Sealed
MULTI-CON-X PANEL 12-PIN 20 MULTI-CON-X
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
Circular Connector, 12Pos, Rcpt, Crimp; Product Range:Multi-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Panel Mount Receptacle; No. Of Contacts:12Contacts; Circular Contact Type:Crimp Socket; Coupling Style:Threaded Rohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall W4280-12SG-300