Switchcraft / Conxall W4280-10PG-300
Standard Circular Connector MU WR 10#20 PIN CRIMP
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Switchcraft / Conxall W4280-10PG-300.
Sager Electronics
Datasheet1 page6 years ago
Descriptions
Descriptions of Switchcraft / Conxall W4280-10PG-300 provided by its distributors.
Multi-Con-X UV Plastic Pnl Mnt 10 Pin - Crimp Contacts Sealed
Conxall MU WR 10#20 PIN CRIMP Part Number W4280-10PG-300
MULTI-CON-X PANEL 10-PIN 20 MULTI-CON-X
CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP
Circular Connector, 10Pos, Rcpt, Crimp; Product Range:Multi-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Panel Mount Receptacle; No. Of Contacts:10Contacts; Circular Contact Type:Crimp Pin; Coupling Style:Threaded; Contact Material:-Rohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall W4280-10PG-300