Switchcraft / Conxall W3282-12PG-535
Conn Circular PIN 12 POS Solder Cup ST Cable Mount 12 Terminal 1 Port Bulk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Switchcraft / Conxall W3282-12PG-535.
Descriptions
Descriptions of Switchcraft / Conxall W3282-12PG-535 provided by its distributors.
Conxall MU WR CBL 12#20 PIN SDR 535 Part Number W3282-12PG-535
Multi-Con-X UV Plastic Str Cbl 12 Pin - Solder Contacts Cable OD .35 - .40
Bayonet Lock,Male Pins,Plug 12pin Thermoplastic , 42.5mm
12P PIN CBL END CIRC CONN SLDRMULTI-CONX
CONN PLUG MALE 12POS SOLDER CUP
Circular Connector, 12Pos, Plug, Solder; Product Range:Multi-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Cable Mount Plug; No. Of Contacts:12Contacts; Circular Contact Type:Solder Pin; Coupling Style:Threaded; Contact Material:- Rohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall W3282-12PG-535