Switchcraft / Conxall W3282-12PG-324
Standard Circular Connector MU WR CBL 12 #20 PIN SDR 324
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Switchcraft / Conxall W3282-12PG-324.
Descriptions
Descriptions of Switchcraft / Conxall W3282-12PG-324 provided by its distributors.
Multi-Con-X UV Plastic Str Cbl 12 Pin - Solder Contacts Cable OD .24 - .27
MULTI-CON-X CABLE END 12-PIN MULTI-CON-X
CONN PLUG MALE 12POS SOLDER CUP
Circular Connector, 12Pos, Plug, Solder; Product Range:Multi-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Cable Mount Plug; No. Of Contacts:12Contacts; Circular Contact Type:Solder Pin; Coupling Style:Threaded; Contact Material:- Rohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall W3282-12PG-324