Switchcraft / Conxall W3282-10SG-535
Conn Circular SKT 10 POS Solder Cup ST Cable Mount 10 Terminal 1 Port Bulk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Switchcraft / Conxall W3282-10SG-535.
Descriptions
Descriptions of Switchcraft / Conxall W3282-10SG-535 provided by its distributors.
Conxall MU WR CBL 10#20 SKT SDR 535 Part Number W3282-10SG-535
Multi-Con-X UV Plastic Str Cbl 10 Socket - Solder Contacts Cable OD .35 - .40
Bayonet Lock,Female Sockets,Plug 10pin Thermoplastic , 42.5mm
10P SKT CBL END CIRC CONN SLDRMULTI-CONX
CONN PLUG FMALE 10P SOLDER CUP
Circular Connector, 10Pos, Plug, Solder; Product Range:Multi-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Cable Mount Plug; No. Of Contacts:10Contacts; Circular Contact Type:Solder Socket; Coupling Style:Threaded; Contact Material:- Rohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall W3282-10SG-535