Switchcraft / Conxall W3280-10PG-521
Standard Circular Connector MU WR CBL 10#20 PIN CMP W/STRP
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Switchcraft / Conxall W3280-10PG-521.
Descriptions
Descriptions of Switchcraft / Conxall W3280-10PG-521 provided by its distributors.
Multi-Con-X UV Plastic Str Cbl 10 Pin - Crimp Contacts Cable OD .21 - .23
MULTI-CON-X CABLE END 10-PIN MULTI-CON-X
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
Circular Connector, 10Pos, Plug, Crimp; Product Range:Multi-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Cable Mount Plug; No. Of Contacts:10Contacts; Circular Contact Type:Crimp Pin; Coupling Style:Threaded; Contact Material:- Rohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall W3280-10PG-521