Switchcraft / Conxall W3280-10PG-318
Multi-Con-X UV Plastic Str Cbl 10 Pin - Crimp Contacts Cable OD .18 - .20
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Switchcraft / Conxall W3280-10PG-318.
Sager Electronics
Datasheet1 page6 years ago
Descriptions
Descriptions of Switchcraft / Conxall W3280-10PG-318 provided by its distributors.
Standard Circular Connector MU WR CBL 10#20 PIN CRIMP
Conxall MU WR CBL 10#20 PIN CRIMP Part Number W3280-10PG-318
MULTI-CON-X CABLE END 10-PIN MULTI-CON-X
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
Circular Connector, 10Pos, Plug, Crimp; Product Range:Multi-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Cable Mount Plug; No. Of Contacts:10Contacts; Circular Contact Type:Crimp Pin; Coupling Style:Threaded; Contact Material:- Rohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall W3280-10PG-318