Switchcraft / Conxall SF7982-18SG-300
Conn Circular SKT 18 POS Solder Cup ST Panel Mount 18 Terminal 1 Port Bulk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Switchcraft / Conxall SF7982-18SG-300.
3 month trend:
-12.28%
Descriptions
Descriptions of Switchcraft / Conxall SF7982-18SG-300 provided by its distributors.
Circular Connector, 18 Contact(s), Copper Alloy, Female, Crimp Terminal
Conxall Shielded Mini-Con-X, Panel, 18 #26 SKT SOLDER Part Number SF7982-18SG-300
CONNECTOR, CIRCULAR, SHIELDED MINI-CON-X, PANEL, 18 #26 SKT SOLDER
Mini-Con-X Panel - Shld - FI #26 Solder - 18 Socket Sealed
Female Sockets,Receptacle,Threaded 18pin Copper Alloy
CONN RCPT FMALE 18P SOLDER CUP
Circular Connector, 18Pos, Rcpt, Solder; Product Range:Mini-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Panel Mount Receptacle; No. Of Contacts:18Contacts; Circular Contact Type:Solder Socket; Coupling Style:Threaded Rohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall SF7982-18SG-300