Switchcraft / Conxall SF7980-18SG-300
Circular Connector, 18 Contact(s), Copper Alloy, Female, Solder Terminal
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Switchcraft / Conxall SF7980-18SG-300.
IHS
Datasheet6 pages4 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2021-10-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Switchcraft / Conxall SF7980-18SG-300 provided by its distributors.
Conn Circular SKT 18 POS Crimp ST Panel Mount 18 Terminal 1 Port Bulk
Conxall Shielded Mini-Con-X, Panel, 18 #26 SKT CRMP Part Number SF7980-18SG-300
CONNECTOR, CIRCULAR, SHIELDED MINI-CON-X, PANEL, 18 #26 SKT CRIMP
Mini-Con-X Panel - Shld - FI #26 Crimp - 18 Socket Sealed
Female Sockets,Receptacle,Threaded 18pin Copper Alloy
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP
Circular Connector, 18Pos, Rcpt, Crimp; Product Range:Mini-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Panel Mount Receptacle; No. Of Contacts:18Contacts; Circular Contact Type:Crimp Socket; Coupling Style:Threaded Rohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall SF7980-18SG-300