Switchcraft / Conxall 14381-10PG-300
Conn Circular PIN 10 POS Solder ST Panel Mount 10 Terminal 1 Port
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Switchcraft / Conxall 14381-10PG-300.
IHS
Datasheet36 pages20 years ago
Inventory History
3 month trend:
+66.83%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Amphenol IndustrialPT02E-12-10P
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
AmphenolPT02A-12-10P
Amphenol IndustrialPT02E-12-8S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 8 POS Solder ST Box Mount 8 Terminal 1 Port
ITT / CannonKPT02E12-10PZ
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 10 POS Solder ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
ITT / CannonCA3102R18-1SB
CONN RCPT FMALE 10POS SOLDER CUP
Circular Connector, 8 Contact(s), Male, Solder Terminal, Receptacle
Descriptions
Descriptions of Switchcraft / Conxall 14381-10PG-300 provided by its distributors.
Circular Connector, 10 Contact(s), Male, Solder Terminal
Maxi-Con Panel #16 Pc Tail |Switchcraft/conxall 14381-10PG-300
Maxi-Con-X Panel Mount Receptacle 10 Pin - PC Tail Contacts
CONN RCPT MALE 10POS GOLD SOLDER