Comus WG280-A75Z
Trigger Output SSR, 1-Channel, 4000V Isolation
DistributorSKUMinPkg
SchukatWG280-A75Z71
12h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Comus WG280-A75Z.
IHS
Datasheet8 pages10 years ago
TME
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2002-07-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of Comus WG280-A75Z provided by its distributors.
SSR Z-Vers. 280V 75A Hockey-Puck
Images
Manufacturer Aliases
  • Comus International
  • COMUS (ASSEMTECH)
  • COMUS INTERNAT'L
  • COMUSGROUP
  • COMUS-INTL
  • COMUS INTERNATIONAL BVBA
  • Comus Belgium Bvba
  • Comus International Group
  • comus int
Part Number Aliases
This part may be known by these alternate part numbers:
  • WG 280 A 75 Z