Coilcraft DT3316P-683MLD
General Purpose Inductor, 68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5137
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Coilcraft DT3316P-683MLD.
IHS
Datasheet2 pages4 years ago
Coilcraft Direct
Inventory History
3 month trend:
-77.07%
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Coilcraft DT3316P-683MLD provided by its distributors.
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR Non-RoHS Compliant Lead Free WRAPAROUND Fixed Inductor 85C 12MHz 0.15Ohm 68μH