Coilcraft 1812LS-683XJBC
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 68uH 5% 2.5MHz 40Q-Factor Ferrite 0.18A 6Ohm DCR 1812 T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Coilcraft 1812LS-683XJBC.
IHS
Datasheet2 pages22 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Coilcraft 1812LS-683XJBC provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 68uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1915