Coilcraft 0603HP-39NXGRW
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Coilcraft 0603HP-39NXGRW.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Coilcraft Direct
Inventory History
3 month trend:
+50.41%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2020-03-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Coilcraft 0603HP-39NXGRW provided by its distributors.
WIREWOUND INDUCTOR, 39NH, 0.68A, 0603 ROHS COMPLIANT: YES
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS Halogen Free