Central Technologies CTS4F-222K
General Purpose Inductor, 2200uH, 10%, 1 Element, Amorphous Magnetic-Core
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Central Technologies CTS4F-222K.
IHS
Datasheet1 page15 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Central Technologies CTS4F-222K provided by its distributors.
FIXED IND 2.2MH 103MA 22 OHM TH
Axial Shielded Inductor
2200UH XIALSHIELDED INDUCTOR