Central Technologies CTMSS1278F-221K
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 10% 100KHz 1.6A 0.4Ohm DCR T/R
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Central Technologies CTMSS1278F-221K.
IHS
Datasheet1 page13 years ago
Descriptions
Descriptions of Central Technologies CTMSS1278F-221K provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 220uH, 10%, 1 Element, SMD
FIXED IND 220UH 1.6A 400 MOHM
220UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR