Central Technologies CTH8F-102K
Power Line Choke Wirewound 1mH 10% 1KHz 870mA 844mOhm DCR AXL Bulk
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Central Technologies CTH8F-102K.
IHS
Datasheet1 page14 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Central Technologies CTH8F-102K provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element
FIXED IND 1MH 800MA 844 MOHM TH
1000UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR