Central Technologies CTDR3F-471K
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Central Technologies CTDR3F-471K.
IHS
Datasheet1 page15 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Central Technologies CTDR3F-471K provided by its distributors.
FIXED IND 470UH 187 MOHM TH
470UH RADIAL DRUM CORE INDUCTOR