Central Technologies CTCDRH6D28F-5R0N
Inductor Power Shielded Wirewound 5uH 30% 10KHz 2.4A 0.031Ohm DCR T/R
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Central Technologies CTCDRH6D28F-5R0N.
IHS
Datasheet1 page13 years ago
Introduction Date2006-02-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Central Technologies CTCDRH6D28F-5R0N provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 5uH, 30%, 1 Element, SMD
FIXED IND 5UH 31 MOHM SMD
5.0UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR