Central Technologies CTCDRH104RF-5R8
Inductor Power Shielded Wirewound 5.8uH 30% 100KHz 5.5A 0.033Ohm DCR T/R
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Central Technologies CTCDRH104RF-5R8.
IHS
Datasheet1 page11 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-02-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Central Technologies CTCDRH104RF-5R8 provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 5.8uH, 30%, 1 Element, SMD, 3939
FIXED IND 5.8UH 22 MOHM SMD