Central Technologies CT916CYF-101M
General Purpose Inductor, 100uH, 20%, 1 Element, SMD
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Central Technologies CT916CYF-101M.
IHS
Datasheet1 page18 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-11-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Central Technologies CT916CYF-101M provided by its distributors.
FIXED IND 100UH 397 MOHM SMD