Central Technologies CT646CYF-471M
General Purpose Inductor, 470uH, 20%, 1 Element, SMD
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Central Technologies CT646CYF-471M.
IHS
Datasheet1 page15 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-01-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Central Technologies CT646CYF-471M provided by its distributors.
Ind Power Shielded 470uH 20% 100KHz 250mA T/R
FIXED IND 470UH 1.7 OHM SMD