Central Technologies CT622LYF-391K
Inductor Peaking Coil Unshielded Wirewound 390uH 10% 796KHz 20Q-Factor 0.48A 1Ohm DCR RDL Bulk
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Central Technologies CT622LYF-391K.
IHS
Datasheet1 page8 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Central Technologies CT622LYF-391K provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element
RADIAL LEADED FIXED INDUCTOR
FIXED IND 390UH 1 OHM TH