Central Technologies CT622LYF-221K
Inductor Peaking Coil Unshielded Wirewound 220uH 10% 796KHz 20Q-Factor 0.64A 0.65Ohm DCR RDL Bulk
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Central Technologies CT622LYF-221K.
IHS
Datasheet1 page8 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Central Technologies CT622LYF-221K provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 220uH, 10%, 1 Element
RADIAL LEADED FIXED INDUCTOR
FIXED IND 220UH 650 MOHM TH