Central Technologies CT187LYF-102J
Inductor Peaking Coil Wirewound 1mH 5% 252KHz 90Q-Factor 150mA 6Ohm DCR RDL Bulk
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Central Technologies CT187LYF-102J.
IHS
Datasheet1 page20 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Central Technologies CT187LYF-102J provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 1000uH, 5%, 1 Element
RAD LEADED FIXED SHLDED INDUCTOR
FIXED IND 1MH 6 OHM TH