Central Technologies CT1008LSCF-1R5J
Inductor RF Chip Wirewound 1.5uH 5% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 0.75A 1.3Ohm DCR 1008 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Central Technologies CT1008LSCF-1R5J.
IHS
Datasheet1 page13 years ago
Descriptions
Descriptions of Central Technologies CT1008LSCF-1R5J provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 1.5uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1111
FIXED IND 1.5UH 1.3 OHM SMD